Etkinlikler

Etkinlikler


Tüm


Izmir Yoga Events
09Haz

Defne Suman ile Shadow Yoga’nın Temelleri - 3 İzmir Yoga'da

İzmir Yoga09-06-201810:00

İzmir Yoga
09-06-2018
10:00:00

Bilgi: Defne Suman ile Shadow Yoga’nın Temelleri - 3 İzmir Yoga'da
9 Haziran '18 (Cumartesi) | 10:00-12:30 / 13:30-16:00
10 Haziran '18 (Pazar) | 10:00-13:00

Ücret 360+KDV
(Shadow Yoga 1-2-3 şeklinde yapılacaktır. Herbiri ayrı ayrı 360tl olup 3 bölüme de katılacaklar için tek ödemede toplam 900 tl'dir)

*Birinci ve ikinci bölüme katılmadan Üçüncü bölüme katılabilmeniz için en az 2 senedir düzenli yoga yapıyor olmanız gereklidir.
Düzenli = Haftada 2 kere.

Rezervasyon ve kayıt için;
+90 554 957 8287
+90 232 421 1165
info@izmiryoga.com
__________________________

Prelüdler, felsefe, yoganın işleyiş dinamikleri, nefes, bandalar ve dahası...

HathaYoga'nın özünde kişiyi kısıtlayan bedensel, zihinsel ve duygusal kalıpların keşfedilerek çözülmesi süreci yatar. Yoga çalışması bu kişisel kalıpların dikkatle gözlenmesi ve sıkıştığı noktalarda çözülmesi için kullanılan bir araç, bir yol olarak görülebilir. Shadow Yoga da bu geleneğin uzantısı bir Hatha Yoga sistemidir. Sadece vücudu, nefesi ve zihni çözecek serilerle sınırlı değildir. Felsefe, enerji anatomisi (bandalar, çakralar, koşalar, vayularvs) ve yoganın hayata uyarlanması konuları da Shadow Yoga eğitimin içinde yer alır.

Hatha Yoga bilgisi (bilgeliği) ciddi ve sebatlı öğrenciye uzun yıllar içinde damıtılarak aktarılır. Disiplin, tek başına ve her koşulda yogayı uygulama esnekliği, vücuttaki can akışını düzenleyen kadim kurallara saygı kişisel dönüşümün kalbinde yatar.

Yoga geleneğine sadık Shadow Yoga sistemi dünyada çok az sayıda hoca tarafından aktarılmaktadır. Çünkü amaç nicelik değil, az sayıda öğrenciye nitelikli eğitim imkanı sağlamaktır. Türkiye’de bu sistemi öğretmeye hak kazanmış tek hoca olan Defne Suman da ShadowYoga’nın temelleri kursunu senede sadece bir defa vermektedir.
2017-8 eğitim döneminde bu kurs sadece İzmir’de ve 9-10 Aralık tarihlerinde verilecektir.

8 saatlik hafta sonu eğitiminde basit hareketlerin bir araya gelmesinden oluşan Shadow Yoga prelüdlerine giriş yapacağız. Prelüd serisi daha sonra tek başına da uygulanabilir. Pozlar, nefes, bandha (iç kilitler) ile yarattığımız hareket doğal olarak sükunete kapı açıyor. Hazım ve iç görü de bu sükunet içinde gelişebilecek özellikler. Eğitimde yoga felsefesi, iç enerjinin çalışma dinamikleri ve yogayı hayata uyarlama becerisi üzerine de konuşacağız.

Defne Suman
www.defnesumanyoga.com

02Tem

Deniz Selay Çamlıbel ile "Yoğunlaştırılmış" TEMEL YOGA Modülü

İzmir Yoga02-07-201810:00

İzmir Yoga
02-07-2018
10:00:00

Bilgi: Deniz Selay Camlibel ile "Yoğunlaştırılmış" TEMEL YOGA Modülü
Yaz Dönemi | 3 Hafta içi Modülü | 200 saat
______________________
•Yaşamda günlük keşmekeşin, rutinin ötesinde bir şeyler olduğunu hissediyor musunuz? Varoluşun anlamını aramanın, öze bakmanın, bedeni kullanıp daha derine göz atmanın yollarından biri yoga.

•Temel Yoga Hocalık Programı'na katılmaya kendi yoga pratiğinizi derinleştirmek veya yoga dersi vermek için yeterli donanıma sahip olmak amacıyla karar vermiş olabilirsiniz. İki durumda da ilk önce zihinden bedene, bedenden ruha giden, bu üçünün birbirine sarmalandığı, heyecanlı, zorlu, keyifli bir yolculuğu yapmayı göze alıyorsunuz. Temel Modül, çaba, fedakarlık, kararlılık gibi bir çok şeyin yanında zamanınızı da yatırmanızı gerektiriyor. Yıl içinde uzun aylar sürecek programlara vakit ayıramayanlar için hazırlanan bu program yazın bir ay içinde tamamlanacak ve gerekli şartları yerine getirdiğinizde Yoga Alliance onaylı 200 saatlik Temel Yoga Modülü sertifikanızı alacaksınız.

• Günümüzdeki yoga asana pratiğinin yalnızca teknik ve bedensel bir çalışma ya da tek başına spiritüel bir uygulama olmadığı gerçeğinden yola çıkarak hazırlanan bu program; incinmelerden korunarak temel anatomi bilgisiyle uygulama yapma ve aktarma bilgisini vermeyi, bunun yanında bedenden yola çıkarak yüzeyde görünen, elle tutulanın ötesine bakıp derinleşebilmeyi, bu deneyimi ayakları yere basan bir tutumla paylaşabilmek için gerekli donanımı sağlamayı amaçlıyor.
________________________
İÇERİK :
*Toplam 160 saatlik,20 güne yayılacak 1 aylık toplu buluşmalardan oluşan program
*5 ders gözlem, 5 ders ellerle yönlendirme asistanlığı
*3 adet staj dersi verme imkanı
________________________
**Temel yoga asanalarını anatomi, hiza prensipleri ve varyasyonları ile derinlemesine inceleme
**Nefes anatomisi
**Temel pranayama teknikleri
**Temel meditasyon tekniği
**Yoga felsefesi ve tarihi
**Temel çakra ve element bilgilerinin yoga pratiğine uyarlanması
Güvenli temel seviye ders verme, ders akışı hazırlama bilgisi ve pratiği
________________________

•Teorik bilgilerin yanı sıra, en iyi öğrenme metodunun deneyimlemek olduğu gerçeğinden yola çıkarak yoğun pratik içerecek olan bu programı bitirmek için tüm buluşmalara katılmanız yanında asistanlık ve staj derslerini tamamlamış olmanız gerekiyor.

•3 hafta içi buluşmanın aralarındaki hafta sonu boşlukları dinlenmenize ve tatil yapmanıza fırsat verecek.

KİMLER KATILABİLİR
•İleri seviye uygulama sahibi olmanız gerekmemektedir. Önceden yoga derslerine katılmış olmanız ve temel seviyede de olsa yoga pratiğinizin olması yeterlidir.
•Sağlık durumunuzla ilgili gerekiyorsa doktorunuza danışmalı, bizimle ön görüşme yapmalısınız.
•Bu bir ay boyunca bedeninizi, vaktinizi, ilginizi bu programa adamaya açık olmalısınız.
__________________________
BULUŞMA TARİH ve SAATLERİ
02 Temmuz 2017 - 20 Temmuz 2018
arası hafta içi her gün saat 10.00 - 18.00
___________________________
Ücret: 3750 + KDV
Kullanılması zorunlu 25 derslik Paket : 500 TL
(Mayıs ayından itibaren paketi kullanmaya başlayabilirsiniz)
**Taksitlendirme için iletişime geçiniz.
_____________________________
Deniz Selay Çamlıbel HAKKINDA

•Deniz, İzmir Yoga'nın deneyimli eğitmenlerinden.

•E-RYT 200 statüsünde olan Deniz, İzmir Yoga'da çeşitli seviyelerde dersler veriyor. Aynı zamanda atölye çalışmalarıyla değişik konularda derinleşmeyi ve daha derin bir bilgi paylaşımını yoga severler ile paylaşıyor.

•İzmir Yoga RYS 300 İleri Seviye Yoga Programının'da bir parçasını veriyor.

•Deniz'in dilinden;
" Yoga Alliance onaylı 200 saat Temel Yoga Hocalık Eğitimi’ni
2011-2012’de Zeliha Albay’dan aldım.

•2014’de 80 saatlik Mey Elbi İle Vinyasa Yoga Ve Ellerle Yönlendirme Eğitimi

•2016’da Nicole Ohme ile 120 saatlik Vinyasa Yoga Eğitimi’ni tamamladım.

•Edward Clark, Godfrey Devereux, Konstantinos Charantiniotis, Desiree Rumbaugh, Andrew Rivin, Elena Brower, Zeynep Çelen, Vedat Havlucu, Çağ Rical Gürle çeşitli workshop, inziva ve çalışmalarına katıldığım hocalar.

•2012’den beri İzmir Yoga ikinci evim, derslerimi paylaştığım öğrenciler ise esas öğretmenlerim."

31Tem

Neval Aras ile "Foksiyonel Anatomi" İleri Seviye Yoga Modülü

İzmir Yoga31-07-201810:00

İzmir Yoga
31-07-2018
10:00:00

Bilgi: Neval Aras ile Yoga Eğitmenlerine Yönelik
►"Foknsiyonel Anatomi" İʟᴇʀɪ sᴇᴠɪʏᴇ ʏᴏɢᴀ ᴍᴏᴅüʟü - 30 saat
►31 Temmuz / 1-2-3 Ağustos 2018 |10:00 - 18:00
________________________
►Erken ödeme: 950 tl (29 Haziran 2018)
►Normal: 1150 tl
________________________
Sensing Body Academy bütünsel öğretisinin kurucusu Neval Aras tarafından verilen bu modülde bütünsel bakış açısıyla ᴀɴᴀᴛᴏᴍɪ, ʜᴀʀᴇᴋᴇᴛɪɴ ᴀɴᴀᴛᴏᴍɪsɪ, ʏᴏɢᴀ ᴀɴᴀᴛᴏᴍɪsɪ ᴠᴇ ғɪᴢʏᴏʟᴏᴊɪ genelden özele sıralamasıyla incelenecektir.

►Bedenin mükemmel işleyişini asanalar içerisinde görsellemek ve asananın bedende yarattığı etkileri deneyimleyerek keşfetmek ana amacımız. Buradan hareketle öğrencilerimizde karşılaşacağımız beden farklılıklarına bakışımızı ve yönlendirmelerimizi besleyeceğiz.

►Beden mekanizmasına dair bilgiler yerleştikçe, biomekanik aksaklıklar ve bunların sonucunda gelişen patolojileri tanımak, etkilerini anlamak ve yoga pratiğimizi bunlara göre düzenlemek programın bir parçası olarak sunulacaktır.

►En spiritüel alan olan beden mekanizmasının işleyişini ve her bir parçanın işleyişinin bütünde yarattığı etkileri özümseyerek ilerledikçe, fizik bedenin işleyişine derinlemesine girilecek ve enerji bedene yansımalarından bahsedilecektir.
________________________
Programın amacı,

•Yoga pratiğine ve yoga öğrenciliğine temel hocalık programında alınan parçaları birleştirerek, fizik bedene insan olma hallerini de dikkate alarak bütünsel ve bilinçli farkındalık yaklaşımıyla bakmalarını sağlamak,

•Kendi bedeninde ve duygu dünyasında deneyimlediği farklılığı ve farkındalığı, hocalığına taşıyarak öğrencilerin de deneyimlemesine destek veren, bilinçli hocaların yetişmesine katkı sağlamak

•Yoga uygulaması ve anlayışını geliştirerek, yoga hocalarının daha donanımlı ve güvenli dersler vermesini sağlamaktır.
________________________
Programın misyonu yoga eğitmenini çok daha duyarlı, bilgili, ezbere bir teoriden farklı olarak hareketin anatomisine hakim bir şekilde kendisini yoga asanalarla gideceği sınırların farkında bir alana taşımaktır. Farkındalıkla yapılan her eylem bize ileri seviye bir bakış açısı ve anlama yetisi kazandıracaktır.
________________________
Programın İçeriği:

•Program süresince fiziksel anatomi bilgileri aktarılacaktır. Anatomi, hareketin anatomisi, fizyoloji ve yoga anatomisi konularına girilecek ve beden mekanizması parçadan bütüne işlenecektir.

•Sadece teoriye dayanmayan, bedende deneyimlenen yoğun pratiklerle ve beden farkındalık çalışmalarıyla bu bilgiler desteklenecektir.

•Bu programı farklı kılan önemli özelliklerinden biri ise her bir beden parçasında sık rastlanan patolojik olaylara değinilecek olmasıdır. Konular temel olarak işlenecek ve bu konulara uygun olarak temel pozların nasıl şekillendirileceği aktarılacaktır.

•Elbette patolojik sorunlar için esas olan, hekim kontrolünde devam eden tıbbi tedavidir. Amacımız yine bu tıbbi kontrol ışığında ve patolojiyi gözeterek pratiği konumlandırmak ve yoganın iyileşmeye destek potansiyelini de bütünsel yaklaşım içerisinde kullanabilmektir. O nedenle, kişinin, fiziksel tedavisi içerisinde zarar görmeden, gönül rahatlığıyla, yaşadığı soruna hakim hocalar, ehil eller tarafından sürece dahil edilmesi amaçlanmaktadır.
________________________
Ana Başlıklar:
· İnsan bedeni anatomisi ve fizyolojisi
. Hareket Sistemi Aktif ve Pasifleri
. Kas Yapısı ve Çalışma Sistemi
. Poz gruplamalarına uygun olarak, yoğun etki alanı içinde kalan KASLAR
· Yoga duruşlarının fiziksel dinamiği

(Grup içinde belirlenecek, en çok merak edilen ve tartışılan pozlar üzerinden gidilecektir.)

. Bedensel farkındalık / Posture analizine giriş
. Anatomik Nötr ve Yoga Uygulaması Arasındaki Temel Farklar ve Sebepleri
· Bir Asanayı İnşa Etmek / Fonksiyonel Koruma Alanı
· Asana uygulamasını pekiştiren detaylar : Bandhalar ve Spiraller, Döngüler
· Sık rastlanan patolojiler:

(Sık rastlanan omurga ve diz problemleri)

· Nefes- Beden İlişkisi
· Beden boşluklarının kullanımı ve patolojilere yaklaşımda boşlukların önemi
· Patolojilerde Öğrencilere Yaklaşım
· Serileme Tekniklerinde Hareket Sıralaması / Doğru Bilinen Yanlışlar
· Dokunma ve Dokunmayla Yönlendirme İncelikleri
________________________
Programa Kimler Katılabilir?
200 Saatlik temel yoga hocalık programını bitirmiş ya da uzun zamandır yoga yapan, yoga bilgisini ve anlayışını geliştirmek isteyen herkese açıktır.

•Detaylı bilgi ve kayıt için;
► www.izmiryoga.com
► info@izmiryoga.com
► +90 554 957 8287

22Eyl

Sinem Er ile " Vinyasa Serileme Sanati "İleri Seviye Yoga Modülü

İzmir Yoga22-09-201810:00

İzmir Yoga
22-09-2018
10:00:00

Bilgi: Sinem Er ile VİNYASA SERİLEME SANATI
İleri Seviye Yoga Modülü (60 SAAT)
‘Parçalardan, Akış İçinde Bütünlüğe’
______________________
Mod 1: 22-23 Eylül / 29-30 Eylül
Mod:2: 17-18 Kasım / 24-25 Kasım
___________________________
** Ayrıca bu programın da bir parçası olarak, 24-28 Eylül 2018 ve 19-23 Kasım 2018 tarihlerinde, İzmir Yoga’da Vinyasa dersleri olacaktır. Programa katılanların bu derslerden toplamda en az 4 tanesine katılımı gereklidir.
__________________________
Program Ücreti:
1750 TL (1 Haziran Cuma 2018 tarihine kadar Erken ödeme indirimi ile 1600 TL)
__________________________
Haftaiçi dersleri:
4 derslik paket 160 TL
__________________________
4 haftasonuna yayılacak olan 60 saatlik Vinyasa Serileme Sanatı Programı’nda, verdiğiniz dersleri daha ilham verici ve geliştirici hale getirme yolları üzerinde de duracak, yaratıcı, akıcı ve öğretici dersler hazırlayarak, bunları aktarma becerilerini geliştirmek üzerinde çalışacağız.

Dengeli bir dersin yapıtaşlarının ve formülünün ne olduğunu, öğrenciye nasıl bütüncül bir tecrübe yaşatabileceğinize, uzmanlar olarak, nasıl daima taze olabileceğimiz konusuna eğileceğiz.

Bu programda;
Surya Namaskar‘ı ve varyasyonlarını öğretmeyi, ihtiyaca ve dersin temasına göre modifiye etmeyi; dersi bir monologdan ziyade bir diyaloga dönüştürmeyi;

Temelden başlayarak, izlenen yolu ve sonucu yaratıcılığı besleyen bir yapı olarak kullanmaya başlamak ve akıllı, mantıklı ve yaratıcı ders serilemeleri hazırlayabilmek üzere serileme esaslarını;

Seviyelere göre, yogayı öğreten ve öğrenciyi derinleştiren akışlar tasarlayabilmenin ve dersi salt fizikselden öte bir şekilde kurgulayabilmenin yollarını öğreneceksiniz.

Bu program, İzmir Yoga’nın 300 Saatlik İleri Seviye Yoga Uzmanlaşma Programı’nda 60 saat olarak sayılır.
Programı başarıyla tamamlayanlara YACEPYoga Alliance sertifikası verilecektir.

SİNEM ER KİMDİR?
E-RYT 500 sertifikasına sahip Sinem, yoga ile 2005 yılında tanıştı.
2009 yılında Zeynep Aksoy ile 200 saatlik uzmanlaşma programını tamamladı. İstanbul’da ve dünyanın çeşitli yerlerinde pek çok workshop ve eğitime katıldıktan sonra Cyndi Lee ile yeniden 200 saat ve sonrasında 500 saatlik eğitimlerini yaptı. O günden beri Cyndi Lee ile düzenli olarak çalışmaya devam etmekte. Sürprizli, yaratıcı, farkındalığın ve öğretme araştırmasının ön planda olduğu, dinamik vinyasa akış dersleri veriyor.
Sinem, Nefess Yoga’da ve Dharma Yaşam’da 200 saatlik Temel Uzmanlaşma Programı’nı ve İleri Seviye Vinyasa Programı'nı yürütüyor. Ayrıca 2018 itibariyle Githa Yoga ve İzmir Yoga’nın 300 saatlik eğitim programlarına dahil oldu.
Güzel işbirlikleriyle, çeşitli temalarda workshoplar ve kamplar düzenliyor. Cihangir Yoga ve Nefess Yoga'da grup dersleri veriyor.

www.sinemeryoga.com

05Eki

Zeliha Zerrin Albay ile 200 saat Temel Yoga Hocalığı Modülü

İzmir Yoga05-10-201819:00

İzmir Yoga
05-10-2018
19:00:00

Bilgi: Zeliha Albay ile 200 saat / 8 Modül Yoga Alliance Onaylı
Temel Yoga Hocalığı "Kişisel Gelişim Yolu" / Ekim 2018

Bu programa YOGA HOCASI olmak veya kendi yoga pratiğinde DERİNLEŞMEK, bilinçli olarak YOGA yapmak isteyen HERKES katılabilir.
_________________________
Modül TARİHLERİ
5-6-7 Ekim
12-13-14 Ekim
19-20-21 Ekim*
26-27-28 Ekim
9-10-11 Kasım
16-17-18 Kasım*
30 Kas/1-2 Ara.
14-15-16 Aralık

*Bu programın Anatomi Modülü Banu Çadırcı tarafından verilir.
_________________________
BULUŞMA SAATLERİ
Cuma 19.00-21.00
Cumartesi-Pazar 10.00-19.00
_________________________
Program ÜCRETİ: 4750 TL + KDV
Program süresince kullanılması Zorunlu 6 Aylık
40 Ders Paketi: 1000TL
_________________________

KAYITLAR BAŞLADI!
*Kayıt için kapora ödemesi 750 TL'dir ve program İzmir Yoga tarafından iptal edilmediği sürece geri ödeme yapılmaz.
**Ön ödeme ve TAKSİTLENDİRME için bizimle iletişime geçiniz.
**Burs başvurularınızı info@izmiryoga.com adresinden yapabilirsiniz.
_________________________
Program Kapsam ve İçeriği:
*164 saat Zeliha Zerrin Albay ile 6 hafta sonu buluşması
*36 saati Banu Çadırcı ile 2 hafta sonu (Anatomi)
*Zeliha Zerrin Albay ile Aile Dizimi
*Deneyimli hocalara "ellerle yönlendirme asistanlığı” ve "gözlemci asistanlık"
*Her katılımcının İzmir Yoga'da 3 adet ücretsiz "Staj" dersi verme hakkı vardır ama zorunlu değildir.

_________________________
Yoga hocalığının temellerini oluşturacak bu 200 saatlik programda
*70 Temel Klasik Hatha Yoga Pozu (Asana) ve Varyasyonları
*6 Nefes Tekniği
*Genel Anatomi
*Çakralar
*Asanaları Uygulama ve Öğretme Metodu
*1,5 Saatlik GÜVENLİ Ders Verme Pratiği
*Sade ve Pratik bir Meditasyon Tekniği
*Yoga Felsefesi
*Elementler
*Bandhalar
*Ellerle Yönlendirme
*Ders Hazırlama üzerine yoğun çalışıyor olacağız.

Tüm pozlar katılımcıların bedenlerinde tek tek incelenir. Asanaları kendi bedeninde araştırıp tecrübe ederken öğrenci kendi yaratıcı akışını da deneyim etmeye ve ikinci haftadan itibaren ders vermeye başlar.

8 hafta sonu buluşması ve bir haftalık inzivadan oluşan program, öğrenciye güvenli bir şekilde 1,5 saatlik başlangıç dersi vermenin yollarını detayları ile öğrenmeye ve öğretmeye rehberlik eder.

Bu program yoğun bir bedensel, zihinsel ve ruhsal arınma ve şifalanma sürecini beraberinde getirmektedir. Bu yolun kolay bir süreç olmayacağının bilincinde olarak kendinizi hazır hissediyorsanız bu programa katılın.

Buluşmaların olduğu haftasonlarında Vegan beslenmeniz tavsiye edilir.

Katılımcıların inziva dönemine kadar belirli sayıda ders vermeleri, deneyimli hocaların derslerine asistanlık yapmaları, gözlemci asistan olmaları, belirlenen sayıda asistanlık dersleri vermeleri ve verilen ödevlerini tamamlamaları zorunludur.

Programın tamamına katılım zorunludur! İnziva da bu sürecin bir parçasıdır!
(Program süresinde çıkabilecek acil durumlar asistanlar tarafından telafi edilebilir) verilen ödev / görev ve sorumluluklarınız olacaktır. Bu koşulların hepsini tamamlayan birey mezun olmuş sayılır.

İzmir Yoga, programlarından mezun olanların gelişimlerini desteklemek üzere yurtiçinden ve yurtdışından farklı yoga tarzlarında deneyimli eğitmenlerle atölye ve eğitim çalışmaları düzenler. Bu program ve atölyelere katılmak kişisel gelişiminizi desteklerken yoga tarzınızı belirlemenize, yoga pratiğinizi derinleştirmeye ve düzenli olarak yoga yapma alışkanlığı edinmenize olanak sağlar. İzmir Yoga mezunlarının özel ders paket imkanları olduğu gibi 250 TL ve üzeri Eğitim ve Atölyelerde %5 indirim imkanı sağlanır.

İNZİVA YERİ:Kaz Dağları Hızır Kamp (http://www.hizirkamp.com/)
İNZİVA TARİHİ: 6 - 13 Mayıs 2018

*İnziva konaklama ücreti öğrenciye aittir.
**İnzivaya katılım zorunlu ve inzivaya eş ve çocuk kabul edilmiyor.

Tüm haftasonu buluşmaları, inzivaya katılım, asistanlıklar ve staj dersleri programa dahildir..

NOT: Katılmak isteyenler randevu alarak ön görüşme yapıldıktan sonra kabul edilecektir.

NOT2:Sağlık sorunu olanlar mutlaka doktoruna danışmalıdır.


Zeliha Zerrin Albay kimdir?
_____________________________________________
“2005-2006’da Zeynep Aksoy ile Temel Yoga Hocalığı Eğitimi” sonunda INDEPENDENT YOGA NETWORK tarafından onaylı uluslararası sertifikayı hak ettim.

Daha sonra Temel Yoga Hocalığı’nı bir kez daha tekrarlayarak Yoga Alliance Sertifikası aldım.

2007’de İzmir Yoga’nın kuruluşundan itibaren dersler ve kamplar düzenlerken aynı zamanda eğitimler almaya devam ettim.

Bu deneyimlerin sonucunda Yoga Alliance Register 500 (RYT500) olmaya hak kazandım. Farklı hocalarla Pranayama (nefes), Meditasyon ve Asana (Yoga Duruşu) üzerine yoğun çalışmalara katıldım. Bu çalışmalara katılırken kendi bedenimi bir laboratuar gibi kullanmayı öğrendikçe kendimde var olan potansiyeli keşfetmeye başladım. Yaşamdan etkilendim… Zamanla değişen duygularım, algılarım, yaşamım, enerjisim karşısında şaşkın ve heyecanlıyım. Yoganın bana yaşattığı güzel deneyimleri herkesle paylaşmak için 2007’de İzmir Yoga merkezini kurmaya karar verdim.

Yoga deneyimlerimi derinleştirmek için yoga eğitimlerine katılarak kendimi keşfetmeye devam ediyorum.

*2006 Zeynep Aksoy ile Temel Yoga Hocalığı Eğitimi
*Tias Little ile Yoga Anatomi
*Godfrey Devareux ile Dinamik Yoga, Pranayama, Meditasyon ve Asana
*Diana LONG ile dördüncü omur üzerine
*Edward Clark ile Yoga’yı Dansa Dönüştürme
*Michel Saunders ile Hatha Yoga
*Peter Sterios ile Gravity and Grace Yoga
*Defne Suman ile Restorative Yoga
*David Cornwell ile Orta seviye Yoga
*Zeynep Aksoy ve David Cornwell ile Teknik Geliştirme
*Bryan Kest Power Yoga Workshop
*Mey Elbi ile Hatha ve Partner Yoga
*Dr.Alex Putz ile Hatha Yoga
*Nicole Ohme ile Vinyasa
*Sally Bradbrook Feldenkrais Tekniği
*Sudaka ile Yin Yoga ve Thai-Masaj Tekniği
*On Günlük Vipassana Tekniği (2 Defa)
*Reiki 1-2-3 ve Öğretmenlik.
*Karuna Reiki.
*NLP Eğitimi.
*Şaman Workshop (2 Defa)
*Tai-Chi ile kısa bir deneyim
*2012 Cyndi Lee ile Restoratif Yoga
*2011 İzmir Yoga’da Zeynep Aksoy ile Yoga Alliance Sertifikalı 200 saatlik Temel Yoga Hocalık Eğitimi
*2012 İzmir Yoga’da Mey Elbi ile Yoga Alliance Sertifikalı ileri Seviye Yoga Hocalık Eğitimi
*2012 ve 2013’te Svagito ile 1. ve 2. modül Aile Dizimi Eğitimi
*2013 Svagito ile Travma Şifalandırma Eğitimi
*2014 Simon Park ile Çakra Vinyasa İnziva
*2014 Svagito ile 1. Modül Aile Dizimi (Pek çok kez bu modüller tekrarlandı)
*2014 Meera Hashimato ‘Yaratıcı Resim’ Çalışması
*2014 Defne Suman ile Shadow Yoga
*2014 Şaylan Yılmaz ile Hamile Yogası Hocalık Eğitimi
*2015 Meghan Currie ile Muhteşem Metamorfoz Hocalık Eğitimi

22Ara

Devrim Akkaya ile "Enerji Sistemleri - Çakralar" İleri Seviye

İzmir Yoga22-12-201809:30

İzmir Yoga
22-12-2018
09:30:00

Bilgi: Devrim Akkaya ile “Enerji Sistemleri - Çakralar’’
İleri Seviye Yoga Modülü
22- 23 Aralık 2018 | 09:30- 16:30
______________________________
Ücret: 1050 TL
Erken ödeme: 850 TL(1 Kasım'18 ’e kadar)
Kayıt için 350 TL kapora ödenmesi gerekmektedir.
______________________________

Beden bir vasıta, bilinç de onun sürücüsü.

Yoga bir yol, çakralar yolun haritası.

Esas olan öz, doğru zaman da şimdi.( Anodea Judith)

______________________________
İki günlük bu atölyede Devrim Akkaya enerji sisteminin en gizemli parçaları olan Çakralar üzerine teorik bilgiler verip, yoga aracılığı ile bedensel çalışmalar yapıp ardından enerji çalışmaları ve meditasyonlarla sistemin yaşamdaki yansımaları üzerine çalışacak.


Bu program, dönüşümsel iyileşme ve kişisel gelişim için bir model olarak Çakra Sisteminin içsel dünyayı keşfetme yoluyla hem zihni hem de bedeni ruhsal bir bağlamda bütünleştirir. Enerjetik bedenleri ile temas kurmak yolculuğunda yer alanlar, yoga uzmanları ve deneyimli yoga öğrencileri için tasarlanan iki günlük program sonunda ; ilk gün alt 3 çakra ve ikinci gün üst çakralar üzerinde çalışacaklardır.


Aile Dizimi, Yoga, Somatik Deneyimle ve Tao’nun Beş Element Sistemlerinden harmanlanmış bu çalışmalar kendi bedeniniz ve enerji sisteminize dair derin bir anlayış getirirken, pek çok aracı kullanarak kendinize ve yaşama karşı algınızı değiştirecek.
________________________

ANA KONULAR

•Çakra Teorisi ve Yaşamdaki İzdüşümleri

•Çakralar ve Temsil Ettikleri Duygular

•Aşırı Çalışan ya da Yetersiz Çalışan Çakraların Bedende ve Yaşamdaki İfadesi

•Ana enerji kanalı: Şuşumna'nın gizemi

•Yin ve Yangın Dengesi :İda ve pingala İlişkisi

•Çakralar için yoga uygulamaları ve biyoenergetik egzersizler

•Yoga pozlarında enerjetek hizalanmaBu Program İzmir Yoga 300 saat Yoga’da uzmanlaşma Programı’nın bir modülüdür.
https://www.facebook.com/events/1453896358053348/


PROGRAM

22 Aralık 2018 CUMARTESİ

09:30-12:30 Yin Yang Pratik

12.30-14.00 Öğle Yemeği

14:00-16:30 Teori ve Uygulama


23 Aralık 2018 PAZAR

09:30-12:30 Yin Yang Pratik

12.30-14.00 Öğle Yemeği

14:00-16:30 Teori ve Uygulama


Devrim Akkaya Kimdir?

Devrim, Yin Yoga konusunda Türkiye’deki sayılı yoga uzmanlardan biri olmanın yanı sıra Aile Dizimi, Zen, Reiki ve EFT aracılığı ile yoganın enerji alanındaki etkilerini hayatında araştırıyor. Paul Grilley ile 8 senedir Yin Yoga programları alan Devrim, başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin pek çok şehrinde Yin Yoga workshopları yaparak Yin Yoga’nın tanınırlığına katkıda bulundu. Son yedi yıldır Yin Yoga Uzmanlaşma Programları veriyor ve yeni uzmanlar yetiştiriyor.


Bali’de dünyaca ünlü çakra uzmanlarından Anodea Judith ile ’Çakraların Psikolojisi’ ve İspanya’da Caroline Myss ile ‘Enerji Anatomisi’ üzerine çalışan Devrim, bu çalışmaları Türkiye’de de veriyor. Devrim, yoganın enerji boyutuna ve kişisel keşfin sonsuz heyecanına tutkuyla bağlı bir uygulayıcı.


Tayland ve Amerika’da çalışma şansı bulduğu Qi Gong Ustaları ile Tao’nun enerjetik bakış açısını deneyimledi ve çalışmalarına kattı.Yoga uzmanları için sunduğu ‘Meridyen Teorileri ve 5 Element Yoga Serileri’ programı ile Yoga'nın kadim bilgisi ve Tao’nun Beş Element Teorisi ve TCM( Geleneksel Çin Tıbbı) Meridyenler Sistemlerinin - 12 ana meridyenin haritalamasını ve vücut organları ve sağlığı ile olan ilişkilerini ve bu bilginin bireysel ihtiyaçlara göre kişiselleştirilebilen enerjik bir uygulamaya nasıl entegre olabileceğini araştırmaktır..


Amerika’da Dr. Peter Levine geliştirdiği yaklaşımın uygulayıcı eğitimlerinden olan Somatic Experiencing Trauma Institute (‘SETI’) tarafından İstanbul’da verilen ‘Somatik Deneyimleme’ eğitimine devam etmekte ve somatik bakış açısını tüm çalışmalarında uygulamaktadır.


2017 yılında Daan Van Kampenhout ile ‘Sistemik Ritüeller’ eğitimine başlaması doğanın ve ritüellerin meditasyona katkısı konusunda kendisine ilham vermiştir ve bakış açısını zenginleştirmiştir.


Masallar, mitoloji ve hikaye anlatıcılığı ile ilgili araştırmaları devam eden Devrim, kısa öyküler ve denemeler yazıyor. Aynı zamanda sinemacı olan Devrim, yoga ve meditasyonun hayatına kattığı açıklıktan esinlenerek ve katıldığı bir aile dizimi çalışmasından yola çıkarak ‘Diyar’ isimli bir belgesel filmi çekti. Diyar, yurtiçi ve yurtdışında pek çok festivalde gösterildi ve yarışmalara katıldı